fbpx

Escape room wywodzi się z gier komputerowych, polegających na ucieczce z domu/pokoju. Z początku tylko tekstowe, w miarę rozwoju coraz lepsze, z lepszą grafiką, technologią, zagadkami, klimatem i strachem. Najczęściej polegało to na schemacie „point and click”, czyli typowej rozgrywce na ekranie monitora z myszką w ręku i wytężaniu wzroku na wyszukiwanie pikselowych przedmiotów.

Escape room trafił również do Polski. W niemal każdym większym mieście można znaleźć chociaż kilka z nich.

Pokoje nie muszą opierać się tylko na strachu. Są detektywistyczne, przygodowe, fantastyczne.

Pokój jest cały czas monitorowany, zagadki opierają się na mechanizmach, a nie działaniach siły.

Uwierzcie, kiedy wchodzi się do gry, kiedy można to odczuć, a nie tylko widzieć za monitorem, wszystko nabiera znaczenia i realizmu, a nawet tanie sztuczki mające wzbudzić strach, potrafią naprawdę wystraszyć.

W pokoju znajdują się ukryte rekwizyty, sekretne schowki, klucze, układanki, szyfry, kłódki, zamki czy też sejfy – to wszystko pomoże Wam wydostać się z pokoju i wygrać grę. To co jest w pomieszczeniach może mieć znaczenie w poszukiwaniu głównego klucza otwierającego pokój dlatego trzeba być niezwykle uważnym. Wszystkie zagadki, łamigłówki można rozwiązać bez użycia siły. Macie tylko 60 minut by się wydostać!

Zbierzcie paczkę znajomych od 2 do 5 osób i zmierzcie się z wyzwaniem. Przeżyjcie fantastyczną przygodę i spędźcie czas w niezapomniany sposób.